matrace

 

 

Matrace FALOMO

Latexové matrace

FANTAGHIRO
Špičkový model latexové matrace z čistě přírodního latexu

7-zónové jádro výšky 25 cm, přírodní latex v čistotě 97%, volitelný odepinatelný potah z variant - velbloudí vlna, čistá střižní vlna, hedvábí, čistá bavlna, duté vlákno pratelné do 95°C.
Nejvyšší model FALOMO v řadě latexových matrací s vlastnostmi blízkými kombinaci vodní postele, pružinové matrace a tzv. „americké postele". Jedinečný komfort, optimální klima, vysoká prodyšnost.

ORTOPEDICAL
Vynikající skloubení kvality použitých materiálů a požadovaných zdravotně-ortopedických parametrů

7-zónové jádro výšky 20 cm, přírodní latex v čistotě nad 50%, speciálně „odlévané" jádro s tzv. akupresurními (masážními) vlastnostmi. Dvojitý vnitřní potah. Vnější odepínatelný potah ze 4 stran se spec. provzdušňovací mřížkou, pratelný do 95°C. Tvrdost matrace H2, H3.
Kombinace jádra s výbornými ortopedickými vlastnostmi, vysoce kvalitního materiálu jádra, dlouhodobých výzkumů při tvorbě jednotlivých zón, nejprogresivnějších potahových materiálů a precizního zpracování vytváří dlouhodobě nejúspěšnější latexovou matraci značky FALOMO

AROMATERAPY
Jedinečné spojení vlastností přírodního latexu a aromaterapeutických vlastností bylinných směsí.

7-zónové jádro se speciální vnitřní konstrukcí s vloženými sklolaminátovými pružnými trubicemi. Latexové jádro z podílem přírodní složky nad 50% , výška jádra 24 cm. Směs 24 bylin v aromaterapeutické kompozici umístěné v přírodním jutovém pouzdru.

IDEA BLU
Kvalita, solidnost, životnost. Úspěšný model latexové řady matrací FALOMO7-zónové jádro výšky 20 cm s klasickým zónováním, latexová směs s podílem přírodního latexu nad 35%. Odepínatelný potah ze 4 stran, pratelný do 65°C s označením XXX. V modelové řadě 09 použita odvětrávací mřížka a nové úchopy. Tvrdost matrace H2, H3.
Klasické zónované jádro, velmi dobré zdravotně-ortopedické vlastnosti, výborné provzdušnění a garance dlouhodobé životnosti. Velmi silné argumenty při volbě Vaší matrace.
LAVABILLE
Základní model z řady latexových matrací.

5-zónová latexové jádro s výškou 14 cm, směsný latex , snímatelný potah v kombinaci bavlna, froté. Tvrdost pouze H2 s měkčím pocitem.
Základní model řady s vlastnostmi měkčí latexové matrace.

Matrace ze značkové studené pěny AQUATECH

KUSCHELMED de Luxe
Nejvyšší model řady Aquatech kombinovaný s zónami s visko-elastické pěny.

7-zónové jádro výšky 18 cm z materiálu Aquatech (plně syntetická pěna s otevřenou strukturou) o hustotě DN 65 kg/m3 doplněné v ramenní kolíbce o pláty speciální visko-elastické pěny se základem ze speciální směsí sójových olejů. Vnitřní potah ze speciální tkaniny vytvářející tzv. 3D mřížku. Vnější odepínatelný potah ze 4 stran s s vloženou spec. provzdušňovací mřížkou, pratelný do 95°C. Tvrdost matrace H2, H3.
Konstrukce jádra splňuje nejvyšší požadavky na veškeré současné orthopedické vlastnosti. Kombinace materiálových schopností - bodového zatížení a optimální podpory + vnitřního 3D potahu + vnějšího potahu Silver Medicott plus - zaručují zákazníkovi vysoký uživatelský standard.

KUSCHELMED
Dokonalé využití veškerých vlastností materiálu Aquatech a ortopedické konstrukce jádra.

7-zónové jádro výšky 18 cm z materiálu Aquatech o hustotě DN 65 kg/m3. Vnitřní potah ze speciální tkaniny vytvářející tzv. 3D mřížku. Vnější snímatelný potah, odepínatelný ze 4 stran s provzdušňovací mřížkou, pratelný do 95°C. Nová konstrukce úchytů pro přenos. Tvrdost matrace H2, H3.
Konstrukce jádra splňující nejnáročnější parametry, podélný i příčný prořez materiálu zajišťující maximální provzdušnění. Speciální materiál potahu s antibakteriálními vlastnostmi. Celková výška matrace cca 22 cm.
Model pro zákazníky vyžadující měkčí jádro a vysoký komfort.

KUSCHEL
Základní model řady Aquatech.

5-zónové jádro výšky 18 cm z materiálu Aquatech o hustotě DN 40 kg/m3. Vnější snímatelný potah FIBRAPHARM - kombinace bavlněného a bambusového vlákna zamezuje výskytu roztočů. Je odepínatelný ze 4 stran s provzdušňovací mřížkou, pratelný do 60°C. Tvrdost matrace H2.
Celková výška matrace cca 20 cm.

OBIETTIVO BENESSERE
Kombinace značkového materiálu Aquatech s jednostranným použitím viskoelastické sójové pěny. Dvě volby pro maximální komfort.

7- zónové jádro z materiálu Aquatech o hustotě DN 65 kg/m3 o výšce 12 cm, jednostranně doplněno o vrstvu z viskoelastické sójové pěny s výškou 6 cm. Střední část jádra vyztužena spec. 3D tkaninou Airtex. Zcela jedinečná konstrukce jádra umožňuje vyšší prodyšnost a zároveň možnost volby „klasické" strany nebo strany s viskoelastickými vlastnostmi. Pro lepší odvětrání matrace je vnitřní potah matrace zhotoven z 3D mřížky. Vnější snímatelný potah, odepínatelný ze 4 stran s provzdušňovací mřížkou, pratelný do 60°C. Od roku 2008 používán pro potah nový materilál NANO Silverfill. Nová konstrukce úchytů pro přenos.
Výška matrace 20 cm. Tvrdost H2, H3.

OBIETTIVO SALUTE
Viskoelastický materiál doplněn nosným jádrem ze značkového Aquatechu. Pozitivní vlastnosti elastické sójové pěny doplněna orthopedickými parametry nosného jádra.

7- zónové jádro celkové výšky 18 cm. Základní jádro z materiálu Aquatech oboustranně doplněno o „desky" z viskoelastické sójové pěny. Pro zajištění vyššího a lepšího odvětrání matrace je vnitřní potah matrace zhotoven z 3D mřížky. Vnější snímatelný potah, odepínatelný ze 4 stran s provzdušňovací mřížkou, pratelný do 60°C. Nová konstrukce úchytů pro přenos. Tvrdost matrace pouze H2.
Celková výška matrace cca 20 cm.

VISCO-AIR
Ekonomická varianta matrace KUSCHELMED de Luxe při maximálním využití vlastností použitých materiálů.

Matrace konstrukčně shodná s matrací KUSCHELMED de Luxe. Pro výrobu jádra je použita standardní pěna o objemové hustotě DN 55 kg/m3. Viskoelastická pěna ramenní části. Vnější snímatelný potah, odepínatelný ze 4 stran s provzdušňovací mřížkou, pratelný do 60°C. Nová konstrukce úchytů pro přenos. Tvrdost matrace H2, H3
Celková výška matrace 22 cm

VENEZIA
Matrace nabízející kombinaci optimálních ergonomických a ortopedických vlastností s velmi výhodnou cenovou hladinou.

Matrace konstrukčně shodná s matrací KUSCHELMED. Pro výrobu jádra je použita standardní pěna o objemové hustotě DN 55 kg/m3. Vnější snímatelný potah, odepínatelný ze 4 stran s provzdušňovací mřížkou, pratelný do 60°C. Nová konstrukce úchytů pro přenos. Tvrdost matrace H2, H3
Celková výška matrace cca 21 cm

Pružinové matrace

Zcela nová koncepce dvouvrstvého pružinového jádra. Základní jádro o výšce 14 cm doplněno vrstvu o výšce 4 cm, která obsahuje pružiny většího průměru a teprve po deformaci „širší" pružiny dochází k „deformaci" pružiny základní.
Zónové jádro (zpravidla 5 nebo 7) - rozdílná tuhost pružinové oceli pro výrobu jednotlivých pružin.
Taštičkové jádro - tvořeno taštičkovým uložením (každá pružina samostatně uložena v textilním pouzdru) pružin
o nejméně dvou průměrech a několika tvrdostech v textilních „taštičkách" spojených do celkové plochy jádra.
ARMONIA de Luxe
Vlajková loď společnosti FALOMO pro rok 2009. To nejlepší, co Vám může pružinová matrace nabídnout.

Nejnovější konstrukce taštičkového pružinového jádra z dvou vrstev pružin rozdílné šířky a tvrdosti. Na takto konstruované jádro položeny oboustranně speciální latexové pláty vyztužené jutovou tkaninou pro zajištění maximální vzdušnosti a také dlouhodobé životnosti. Na takto kostruované jádro položena deska z viskoelastické „sójové" pěny. Boční stěny vyztuženy pěnou o hustotě 75 kg/m3. Jádro matrace odděleno od potahu 3D mřížkou - vytvořen systém PhysioClima
Vnější potah zhotoven z nejjemnější kašmírové vlny se sametovým efektem. Vnitřní potah z čisté bavlny. Letní strana podložena hedvábímo gramáži 200 gr/m2. Zimní strana podložena čistou vlnou Woolmarkt 550 gr/m2.
Boční strany doplněny speciální odvětrávací mřížkou a nově konstruovanými přenosnými „madly".
Dokladem nejvyššího luxusu je modré zbarvení kašmírového potahu.
Výška matrace cca 25 cm.

EQUILIBRO de Luxe
Nejvyšší standard v konstrukci a použitých materiálech. Taštičkové pružinové jádro, viskoelastická pěna, latexové desky, špičkové potahové materiály. Komfort pro náročné.

Konstrukce taštičkového pružinového jádra z pružin rozdílné šířky a tvrdosti propojených konstrukcí taštičkových pouzder do celistvé plochy. Na jádro položeny oboustranně speciální latexové pláty vyztužené jutovou tkaninou pro zajištění maximální vzdušnosti a také dlouhodobé životnosti. Na takto kostruované jádro položena deska z viskoelastické „sójové" pěny. Boční stěny vyztuženy pěnou o hustotě 75 kg/m3. Jádro matrace odděleno od potahu 3D mřížkou - vytvořen systém PhysioClima
Vnější potah zhotoven z tkaniny kombinované z hedvábí a bambusového vlákna (větší „doteková jemnost" a lepší „vlhkostní vodivost"). Vnitřní potah z čisté bavlny. Letní strana podložena hedvábímo gramáži 200 gr/m2. Zimní strana podložena čistou vlnou Woolmarkt 550 gr/m2.
Boční strany doplněny speciální odvětrávací mřížkou a nově konstruovanými přenosnými „madly".
Výška matrace cca 24 cm.

KARAT de Luxe
KARAT
Dlouhodobě nejúspěšnější taštičková pružinová matrace firmy FALOMO. Kvalita a komfort pod jedním názvem - KARAT

Progresivní taštičkové jádro z pružin o dvou průměrech s rozdílnou výškou a tvrdostí. Vnitřní konstrukce jádra - na taštičkovém jádru oboustranně položeny 3,5 cm vysoké desky CLIMATEC. Deska ze speciální povrchovou konstrukcí a maximální prodyšností.
Letní strana z čistého hedvábí o gramáži 200 gr/m2, podloženo bavlněnou vrstvou o gramáži 550 gr/m2.
Zimní strana z čistého hedvábí 200 gr/m2, podložena čistou kašmírovou vlnou Woolmarkt 550 gr/m2.
Typ KARAT de Luxe doplněn o viskoelastickou desku výšky 3 cm.
Boční potah doplněn o odvětrávací mřížku.
Také v provedení pro alergiky s pratelným potahem do 95°C.
Výška matrace cca 24 cm.

BALANCE de Luxe
BALANCE
Obdoba matrace KARAT v úspěšnosti prodeje. Varianta pro zákazníky vyžadující zónované jádro. Matrace pro dlouhodobé využití a ještě delší spokojenost.

5-zónové taštičkové pružinové jádro. Vnitřní konstrukce jádra - na taštičkovém jádru oboustranně položeny 3,5 cm vysoké desky CLIMATEC. Deska ze speciální povrchovou konstrukcí a maximální prodyšností.
Letní strana z čistého hedvábí o gramáži 200 gr/m2, podloženo bavlněnou vrstvou o gramáži 550 gr/m2.
Zimní strana z čistého hedvábí 200 gr/m2, podložena čistou kašmírovou vlnou Woolmarkt 550 gr/m2.
Typ KARAT de Luxe doplněn o viskoelastickou desku výšky 3 cm.
Boční potah doplněn o odvětrávací mřížku
Také v provedení pro alergiky s pratelným potahem do 95°C.
Výška matrace cca 24 cm.

ORMA
Klasická pružinová matrace pro zákazníky požadující solidnost a dlouhou životnost. Optimální poměr „cena - výkon".

Klasické pružinové jádro. Vnitřní konstrukce jádra - na bonelovém jádru oboustranně položeny 3,5 cm vysoké desky CLIMATEC. Deska ze speciální povrchovou konstrukcí a maximální prodyšností. Jednostranně vložena deska z viskoelastické hmoty (sójová visko pěna - Öko Tex Standard 100)
Potah vyroben z nové tkaniny kombinující hedvábí s bambusovým vláknem podložen čistou kašmírovou vlnou Woolmarkt 550 gr/m2 kombinovaný s provdušňovací mřížkou do systému PhysioClima. Speciální provzduňovací tkanina po obvodu matrace
Výška matrace cca 24 cm.

CLASSIC
Základní model pružinových matrací FALOMO. Co je pro nás základ, u jiných najdete až jako nadstandard.

5-zónové taštičkové pružinové jádro. Vnitřní konstrukce jádra - na taštičkovém jádru oboustranně položeny 3,5 cm vysoké desky CLIMATEC. Deska ze speciální povrchovou konstrukcí a maximální prodyšností.
Potah matrace z bavlněné tkaniny s příměsí ALOE VERA. Letní strana podložena 100% bavlnou o gramáži 550 gr/m2. Zimní strana podložena čistou kašmírovou vlnou Woolmarkt 550 gr/m2.
Také v provedení pro alergiky - pratelný potah do 60°C
Výška matrace 22 cm.

Materiály

A- LATEX
Od roku 1928, kdy se podařilo panu Dunlopovi vyrobit z latexového mléka stabilní pěnu je latexové mléko využíváno k výrobě matracových jader. Díky výzkumu a jeho aplikaci byla postupně vyvinuta syntetická guma s velmi podobnými vlastnostmi, ale výrazně vyšší životností.
Dnes jsou latexová jádra vyráběna minimálně ve třech základních variantách: SRB - plně syntetický latex s dlouhou životností, NRO - směsný latex s dobrou prodyšností a okamžitým pocitem kvality a tzv. DIVOKÝ Latex - plně přírodní směs latexů. „Latex" je plně přírodní a přírodu šetřící materiál s neocenitelnými vlastnostmi - otevřená buněčná struktura, výborná schopnost bodového zatížení a také schopnost absorbce vlhkosti a přirozené antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Přírodní latex je velmi citlivý na UV záření a sluneční záření.
B- AQUATECH
Mezinárodně registrovaná značka produktu, který vzniká smíšením polymerů a vody. Díky patentovanému složení a striktně dodržované výrobní technologii vzniká pěna vlastnostmi velmi podobnými přírodní „houbě", s otevřenou buněčnou strukturou a jedinečnou vlastností tzv. bodové elasticity. Kombinací těchto parametrů vznikl materiál maximálně vhodný pro konstrukci nejnáročnějších matracových jader, reagující na bodové zatížení, maximálně vzdušný a velmi aktivně pohlcující vlhkost. Jádra optimálně kopírují zatížení a velmi pozitivně podporují problémové partie (bederní oblast), zajišťují maximální cirkulaci vzduchu a minimalizují možnost vzniku nebo usazování bakterií a mikroorganismů.
Aquatech - splňuje velmi náročnou ekologickou normu ÖKO-TEX STANDARD 100
C- PRUŽINY
Obecně nazýváno „bonelové jádro". Základní spojení pružin z pružinových „drátů" o průměru 2,2 mm pro rozměr 90 x 200 určeno 200 pružin. Taštičkové pružiny jsou umístěny v samostatných textilních pouzdrech, počet pružina na stand. rozměr 400. Tzv. dvojprůměrové taštičkové pružiny představují spojení 2 menších průměrů umožňuje lepší přizpůsobení zátěži, počet pružin je minimálně 800.
D- VISCO THERM
Zcela nová kapitola ve výrobě a také v použití viskoelastických materiálů. Sójový základ pro tvorbu tohoto materiálu znamená výrazný pokrok v použití plně ekologických a „v přírodě rostoucích" zdrojů. Větší elasticicta, delší životnost i vyšší prodyšnost je jen několik parametrů z řady lepších užitných vlastností tohoto materiálu.
E- PhysioClima
Nový standard kontroly vlhkosti a teplotní regulace garantuje ideální mikroklima v každém ročním období. Vrstvení potahových materiálů vždy obsahuje tzv. provzdušňovací mřížku - např. povrch -kašmírová vlna, střed - provzdušňovací mřížka, podklad - viskoelastická vrstva
F- MEDICOTT
Elastický materiál určený pro výrobu špičkových matracových potahů. Vysoká elasticita neubírá na schopnosti optimálního přizpůsobení jádra matrace, vysoká prodyšnost umožňuje optimální cirkulaci vzduchu a velmi dobrá absorpce napomáhá odvodu vlhkosti.
G- MEDICOTT Silver Plus
Materiál s mikrovlákny ze stříbra napomáhá ještě větší schopnosti odolat vysokým teplotám praní nutným pro maximální možnou antialergenní čistotu potahu matrace. Tento materiál je pratelný do 95C.
H- NANO SILVERFILL
Další krok v zdokonalování potahových materiálů. Kombinace nano vláken a stříbrných příměsí umožňuje dosud nedosaženou vzdušnost, prodyšnost, absorpci vlhkosti a zároveň antialergenní vlastnost tohoto potahového materiálu
I- MATCONTROL
Malý pomocník při kontrole průchodu vlhkosti potahem matrace. Výměnný terčík se speciálním středem citlivým na vlhkost se časem zbarvuje do červena a tak identifikuje „volání" potahu po vyprání. Možno umístit do jakéhokoli místa na ploše matrace.

Matrace SEMBELLA

Latexové matrace

PREMIUM TORF
Luxus našel své jméno

Ortopedicky strukturované jádro z nejkvalitnějších druhů přírodního latexu nabízí opravdu jedinečný pocit z pouhého dotyku s touto matrací. Premium Torf je doplněno oboustranným překrytím vrstvou koňských žíní,
Základní, nesnímatelný potah podložen čistou střižní vlnou a vyroben z nejkvalitnější bavlněné látky. Další varianty potahu v provedení Len a Kapok. Všechny potahy doplněny o systém S.E.P. = patentovaný systém pro jemnější a elastičtější vlastnost potahu v oblasti ramen (větší schopnost deformace potahu).
Výška matrace 17 cm. Provedení v tvrdosti H2 a H3.

PREMIUM STROH
Moudrost a zkušenosti našich dědů pomáhají i dnešní generaci

Ortopedicky strukturované jádro z nejkvalitnějších druhů přírodního latexu nabízí opravdu jedinečný pocit z pouhého dotyku s touto matrací. Jádro je vyztuženo vrstvou lisované slámy s neobyčejnými zdravotními vlastnostmi (lisovaná sláma například ruší geopatogenní zóny, vlivy spodních vod a zemských zlomů).
Základní, nesnímatelný potah podložen čistou střižní vlnou a vyroben z nejkvalitnější bavlněné látky. Další varianty potahu v provedení Len a Kapok. Všechny potahy doplněny o systém S.E.P. = patentovaný systém pro jemnější a elastičtější vlastnost potahu v oblasti ramen (větší schopnost deformace potahu).
Výška matrace 19 cm. Provedení v tvrdosti H2 a H3.

PREMIUM AIRBALANCE
Kombinace špičkového latexu s nejnovější technologií pro dokonalý komfort

7 - zónové jádro z nejkvalitnějších latexových pěn doplněno o speciální elementy pro jemnější odpružení a větší prodyšnost v ramenní oblasti z přírodního kaučuku. Dochází tak k násobení efektu bodové reakce latexu se způsobem reakce taštičkových pružin při dosažení maximální vzdušnosti deformovaných částí.
Kromě kaučukových elementů je jádro opatřeno horizontálními i vertikálními odvětrávacími kanálky.
Základní, nesnímatelný potah podložen čistou střižní vlnou a vyroben z nejkvalitnější bavlněné látky. Další varianty potahu v provedení Len a Kapok. Všechny potahy doplněny o systém S.E.P. = patentovaný systém pro jemnější a elastičtější vlastnost potahu v oblasti ramen (větší schopnost deformace potahu).
Výška matrace 19 cm. Provedení v tvrdosti H2 a H3.

INNERGETIC - AVENTURA
Celoevropský koncept speciálního latexového jádra pro menší energetické zatížení těla po dobu spánku.

7 - zónové jádro ze speciální latexové směsi Innergetic. Materiál umožňuje až 30% úsporu energie vynaložené na přirozené otáčení těla po dobu spánku. Horizontální i vertikální odvětrávací kanálky v celém jádru pro lepší provzdušnění matrace.
Základní verze v potahu z materiálu Green Cotton (bavlna v pružné úpravě) s podkladem z čisté střižní vlny prvního použití. Odvětrávací mřížka po obvodu matrace. Potah zcela odepínatelný. Potah pro alergiky - verze Kapok - z látky jersey s vlákny Kapok. Snímatelný a pratelný do 60C.
Výška matrace 18 cm, tvrdost H1, H2 a H3.

MEDIA
Kvalita prověřená desítkami tisíc zákazníků

7 - zónová matrace. Jádro s vysokým obsahem přírodního latexu, garantováno výrobním certifikátem. Dlouhodobě vysoce ceněná latexová matrace. Výška 16 cm, vyráběno v tvrdostech - H2, H3, H4. Plně snímatelný potah odepínatelný ze 4 stran.

VARIANT
3 zonová latexová matrace s vyztuženou bederní oblastí. Jádro vyrobeno ze směsi přírodního a syntetického latexu. Potah Originál Green Coton bavlněný, podložený vrstvou čisté střižní vlny s kvalitou garantovanou vlněnou pečetí. Tvrdost střední - H2
MERKUR
mezi dva 3-zonové latexové pláty je vložena vrstva z lisovaného přírodního kokosového vlákna. Tvrdost matrace je značně vyšší. Výška a potah jsou identické s matrací Variant - vysoká tvrdost H3, doporučeno do 150 kg.

BULTEXOVÉ MATRACE

GEL 700 PLUS
Nejnovější poznatky a materiály využité v novince roku 2009
BULTEX Nr. 1
První v řadě!

Extra vysoké multizónové jádro se speciálně strukturovaným povrchem. Vynikající přizpůsobení a podpora těla v každé pozici, optimální provzdušnění díky prostorovému prořezu povrchu (speciální úprava povrchu jádra).
Potah vybavený částí S.E.P. - maximální možné protažení látky při zatížení rameny - podložený vrstvou dutého vlákna. Odvětrávací mřížka po obvodu matrace, 4 úchyty pro lepší manipulaci. Potah je plně odnímatelný (odepínatelný ze 4 stran), pratelný do 60C.
Výška matrace 24 cm, tvrdost H2

GALILEO
Špičkové parametry a nejvyšší komfort pro nejnáročnější zákazníky.

Ortopedicky strukturované 7 - zónové jádro tvořené kombinací prostorového prořezu a kombinací materiálu rozdílné tvrdosti. V oblasti ramen a beder použity zcela rozdílné změkčovací/vyztužovací elementy. Vytvoření 3D jádra s unikátním přizpůsobením a jedinečnou prodyšností.
Plně snímatelný potah (odepínatelný ze 4 stran) volitelný z varianty Tencel - pratelný do 60C a Tencel - podložený čistou střižní vlnou 500gr/m3. Odvětrávací mřížka po odvodu v modré barvě. Možno doplnit o systém S.E.P.
Výška matrace 20 cm, tvrdost H2,H3

ORTHOPEDICA MB 3
Zdravotní matrace určená pro zákazníky s problémy s bederní páteří

7- zónové jádro vytvořeno kombinací několika materiálů. Bultexu, viscoelastické pěny a spec. vyztužovacích válců. Splnění nejnáročnějších ortopedických požadavků a dlouhodobé testování s vynikajícími výsledky. Jedinečná kombinace odměkčení v ramenní oblasti a podepření v oblasti bederní páteře, to vše v kombinaci s vysoce kvalitním pratelným potahem se speciální odvětrávací zonou vytvořilo ,,předního hráče" na trhu značkových zdravotních matrací. Špičkový produkt vhodný pro výraznější zdravotní potíže nebo dlouhodobou prevenci. Výška matrace 18 cm. Tvrdost H2, H3.

ALL in ONE
Jednoduše - vše v jednom

Doposud ojedinělá konstrukce jádra ze značkové pěny v kombinaci s elastickými plastovými pružinami z materiálu Hytrel. Inertní pružiny ve třech tvrdostech pomáhají vytvořit optimálně formovanou plochu
pro splnění nejnáročnějších zdravotních parametrů. Vyšší prodyšnost jádra (pružiny jsou duté) a ještě větší možnost rozlišení jednotlivých zón matrace propůjčují matraci jedinečný pocit komfortu a pohodlí.
Možnost volby hratelného potahu do 60C nebo potahu s čistou střižní vlnou prvního použití.
Výška matrace 20 cm. Tvrdost H2, H3

GRANDE CLASSE
Komfort, lehkost, dlouhá životnost

Tzv. multizónové jádro matrace z materiálu Bultex Plus umožňuje optimální podporu těla a páteře v jakékoli poloze. Struktůrovaný povrch jádra pro lepší a účinnější proudění vzduchu mezi potahem a jádrem matrace.
Plně snímatelný potah (odepínatelný ze 4 stran) volitelný z varianty Tencel - pratelný do 60C a Tencel - podložený čistou střižní vlnou 500gr/m3. Odvětrávací mřížka po odvodu v modré barvě.
Výška matrace 19 cm, tvrdost H2,H3.

BELVEDERE
Jednodušší verze matrace Grande Classe lišící se výškou jádra a množstvím odvětrávacích kanálků.
Plně snímatelný potah (odepínatelný ze 4 stran) volitelný z varianty Kapok (materiál persey s vlákny „Kapok") - pratelný do 60C a Tencel - podložený čistou střižní vlnou 500gr/m3. Odvětrávací mřížka po odvodu v modré barvě.
Výška matrace 19 cm, tvrdost H2,H3.
TAIFUN
Základní kámen v řadě bultexových matrací

7 - zónové jádro z materiálu Bultex, strukturovaný povrch a výborné přizpůsobení tělu jsou hlavní argumenty pro volbu této matrace
Potah v pratelné verzi do 60C a verzi se střižní vlnou .
Výška matrace 18 cm, tvrdost H2, H3 a H4

ACTIVE CARE - řada aktivní péče

AC 700
Soubor nejnovějších technologií a postupů v boji za aktivní péči o tělo i pokožku

7 - zónové jádro z materiálu Bultex Activ Care. Pyramidový prořez jádra v místech „ramenní kolébky" a oblasti hýždí pro dosažení větší prodyšnosti a vzdušnosti jádra. Strukturovaný pyramidový prořez povrchu matrace pro optimální odvětrávání povrchové vrstvy matrace. Vybaveno systémem „Hygienického katalyzátoru".
Zcela nový potah CC (Clima Care) s antobakteriálními vlastnostmi po velmi dlouhou dobu. Použití nano vláken pro větší prodyšnost a větší odolnosti proti usazování škodlivých mikroorganismů. CC potah je podložen speciální vrstvou dutých vláken s antimikrobiologickými vlastnostmi (320 g/m2). 10 mm speciální pěny Clima Feel s tzv. „Extra Dry" - extra suchým - efektem. Plně snímatelný potah (odepínatelný ze 4 stran)
Výška matrace 20 cm. Tvrdost H2, H3.

AC 600
Dlouhodobá životnost v kombinaci s dlouhodobou péčí.

7 - zónové jádro z materiálu Bultex Aktive Care. Strukturované jádro s povrchovým průřezem. Zesílená středová zóna pro dosažení maximální podpory těla. Systém Hygienického katalyzátoru.
Zcela nový potah CC (Clima Care) s antobakteriálními vlastnostmi po velmi dlouhou dobu. Použití nano vláken pro větší prodyšnost a větší odolnosti proti usazování škodlivých mikroorganismů. CC potah je podložen speciální vrstvou dutých vláken s antimikrobiologickými vlastnostmi (320 g/m2). Plně snímatelný potah (odepínatelný ze 4 stran)
Výška matrace 20 cm. Tvrdost H2, H3.

UNIVERSUM
Vždy jinak a vždy na straně zákazníka

Kombinované jádro z viskoelastického materiálu Sensipur, prostorové pěny Dryfeel a značkové studené pěny Bultex. Každá vrstva má své zdůvodnění a jejich kombinace umožňuje nalézt optimální komfort, maximální možnou prodyšnost a požadovanou podporu jednotlivých částí těla.
Visko pěna poskytuje maximální komfort, prostorová pěna garantuje přístup vzduchu a provzdušnění jádra matrace a vrstva pěny Bultex poskytuje maximální možnou podporu v jednotlivých partiích.
Dvojitý potah lze použít také jako letní a zimní potah. Odvětrávací mřížka po obvodu matrace. Plně odnímatelný potah, pratelný do 60C.
Výška matrace 20 cm

Program - NATUR - pěna s vysokým podílem přírodních a obnovitelných surovin

MAESTRO
První v řadě přírodních matrací

Zcela nově konstruované jádro z „přírodní pěny" s maximálním provzdušněním. Oboustranné jádro se speciálně strukturovaným povrchem. Vysoká schopnost přizpůsobení v každém bodě matrace.
Standardní potah - snímatelný, čistitelný, materiál Originál Green Cotton podložený čistou střižní vlnou. Potah pro alergiky - verze Kapok. Materiál bavlna s příměsí kapok. Pratelný do 60C.
Výška matrace 20 cm, tvrdost H2, H3

SCIROCCO
Jádro z „přírodní pěny" strukturováno do vícezónové matrace s maximálním přizpůsobením v oblasti ramen a podporou v oblasti bederní páteře. Hluboké povrchové průřezy pro zajištění optimální cirkulace vzduchu.
Standardní potah - snímatelný, čistitelný, materiál Originál Green Cotton podložený čistou střižní vlnou. Potah pro alergiky - verze Kapok. Materiál bavlna s příměsí kapok. Pratelný do 60C.
Výška matrace 20 cm, tvrdost H2, H3

Speciálně pro nejmenší

CLIMABABE AIR
To nejlepší pro naše nejmenší

Vyjímečná matrace zajišťuje optimální regulaci teploty, zabraňuje ,,přehřívání,, a pocení pomocí odvětrávacích kanálků „skrz" matraci. Patentovaným systémem „průduchů" propouští dětský výdech a zabraňuje zpětnému vdechování CO2- snížení rizika dušení dítěte. Zpevněný okraj matrace zabraňuje sklouznutí dítěte k okraji postýlky.
Snímatelný potah, pratelný do 60C.
Rozměry: 60 x 120 cm a 70 x 140 cm