ab concept

Můj svět .... výstava obrazů Kateřiny Konečné

Vážení a milí, dovolte mi, srdečně Vás pozvat na vernisáž výstavy obrazů jedné úžasné, milé dámy, paní Kateřiny Konečné. Osud se s ní nemazlil a tak si místo zbytečných slov a komentářů, prosím, dole ↓ přečtěte něco o Kačence, skoukněte video https://youtu.be/ObXYaOHNaZ8 a …. a hlavně přijďte, přijďte Kačku podpořit v její práci, protože si zaslouží  obdiv nás všech :-)!

                                              Děkuji, těšíme se na Vás                                     kolektiv ab concept & design 

(A malá prosba pro ty , kteří by rádi přišli na vernisáž. Potvrďte nám, prosím, svoji účast kratičkým e-mailem na obchod@abconcept.cz   Děkujeme moc )
 

MŮJ SVĚT    Kateřina Konečná

Je to už dávno...byla jsem stejná jako většina lidí. Měla jsem své plány, cíle, očekávání. Pilně jsem pracovala na tom, aby byl můj život "lepší".Abych měla na novou sedačku, na lepší auto, na komfortnější dovolenou. Říkala jsem si...ještě rok, dva...a už nebudu muset tolik makat, když všechno půjde podle plánu, bude ze mě rentiér...a pak bude život mnohem jednodušší...a šťastnější... 

Kroutím dnes hlavou nad svou dávnou iluzí a usmívám se. Nikdy nic není jisté. Život je plný zvratů a na cestě  za štěstím bývá až příliš mnoho skrytých odboček. A tak ve chvíli, kdy se Vám zdá, že všechno jde tím správným směrem, přijde ten okamžik prozření. Svět je najednou vzhůru nohama a nic není tak, jak by mělo být...i když...možná je vše právě tak, jak by mělo být. 

Na každé křižovatce se cesty rozbíhají různým směrem. Můžete zůstat stát na místě a hledět zpět, jaké to bylo a co všechno se mělo stát. Anebo pustit minulost, hledět kupředu a prostě někam vykročit. A i když žádnou cestu nevidíte a zdá se, že jste došli na konec a před Vámi je jen velká propast plná prázdnoty, můžete zavřít oči a prostě skočit (protože i jen tak vykročit bylo tenkrát nemožné). 

A tak se stalo. Můj svět plný čísel, systémů a tabulek, plánů a výkazů, byznysu a materiálních hodnot se nenávratně ztratil v mlze nejistoty, která zůstala jedinou jistotou v mém životě. Místo něj jsem v sobě našla svět plný rozmanitých barev, tvarů a obrazů, které jsem až do té chvíle nevnímala. Probudila jsem k životu svou pravou mozkovou hemisféru a objevila skrytý tvůrčí potenciál. A protože jsem nebyla schopná udržet nic ve své dominantní ruce, začala jsem se učit pracovat s levou, která zůstala alespoň částečně použitelná. 

Má levá ruka se raduje z možnosti představit vám svět plný proměn a překvapení, který mě naučil vidět skrytou podstatu života. Možná ty obrázky nejsou dokonalé. Možná se ztratí mezi velkolepými uměleckými díly jakékoli doby. Pro mne se ale staly věčnou připomínkou, že můžete vždycky začít od začátku a úplně jinak. A cesta ke štěstí může mít nakonec jinou podobu, než bychom očekávali. 

Tak držím palce. Co vy na to? Uděláte to? Skočíte? ;-)

Zpět na magazín